Německé seriály

Kriminálka Istanbul/Mordkommission Istanbul (2008-20??)

24. ledna 2016 v 16:08 | Tina11


Policejní komisař Mehmet Özakin má na starosti vyšetřování závažné trestné činnosti, zejména vraždy v turecké metropoli. Je vyznavačem nejnovějších západních metod. V této nelehké práci mu pomáhá jeho věrný zástupce, starý mládenec Mustafa Tombul.

Schauspieler
Kommissar Mehmet ÖzakinErol Sander
Sevim ÖzakinIdil Üner
MustafaOscar Ortega Sánchez
YilmazErden Alkan
NurEda Özerkan

Dva muži zákona/Die Draufgänger (2010)

18. října 2015 v 20:36 | Tina11

Neokoukaný nový akční krimi seriál kombinuje napětí s humorem i vzrušením a při tom vychází z bohaté tradice subžánru "buddy movies". Dvojice hlavních hrdinů detektivů by typicky nemohla být rozdílnější. Rodinný typ Markus (Jörg Schüttauf) se řídí pravidly a kvůli manželce a dětem se snaží vyhýbat nebezpečí. Jenže Carl (Dominic Boeer) je tak trochu šílený a do akce se vrhá zásadně po hlavě. Navzdory odlišnému pohledu na věc jsou ti dva výborní parťáci a ještě lepší přátelé.

Vraždy na severu/Morden im Norden (2012-20??)

27. září 2015 v 23:03 | Tina11Zločin nikdy nespí, ani v malebném přístavním městě Lübeck.
Finn Kiesewetter býval detektivem v Hamburku, než praštil s prací a realizoval si sen o poklidném živobytí na vlastní farmě. Jenže statek lehl popelem a on se tak musel vrátit ke své původní obživě, a to navíc v Lübecku, kde vyrůstal a následně i začínal u policie. Zdánlivě poklidné přímořské město na severu ale pro Finna nebude zrovna zárukou klidu. Jeho návrat po letech už nadšeně očekávají jeho dvě tety Ria a Toni, pro které statný čtyřicátník zůstane navždy jejich malým synovcem. Také v jeho novém zaměstnání jej čeká shledání se starými známými. Kriminálku řídí jeho bývalý spolužák a rival v lásce Lars Englen a státní návladní Elke Rasmussenová byla před dvaceti lety Finnovou osudovou ženou. Vedle navigování ve vztazích se starými známými ho čekají také noví kolegové, svědomitá mladá komisařka Sandra Schwartenbecková a maloměšťácky pohodlný komisař Schroeter. Kolorit provinční policejní stanice dotváří nekompromisní vrátný a údržbář Ernst a místní kultivovaný patolog, Finnův starý známý dr. Strahl.
Tentokrát si tvůrci německých televizních krimi seriálů jako dějiště pro nekonečnou sérii malicherně motivovaných zločinů vybrali malebné přístavní město u Baltského moře Lübeck. Největší město spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko je vedle svého lahodného marcipánu vyhlášené také středověkým centrem, které figuruje na seznamu památek UNESCO.

Schauspieler
Finn KiesewetterSven Martinek
Elke RasmussenTessa Mittelstaedt
Lars EnglenIngo Naujoks
Sandra SchwartenbeckMarie-Luise Schramm
Ria KiesewetterPetra Kelling
Ernst SchroeterVeit Stübner
Ria KiesewetterUlrike Bliefert
Klara WellmannEllen Treede
Dr. StrahlChristoph Tomanek
Robert BjörnsenPatrick Mölleken

Vraždy mezi muškáty/Mord mit Aussicht (2008-20??)

25. července 2015 v 18:07 | Tina11

Komisařka Sophie Haasová je z Kolína přeložena na venkov, kde nastupuje jako vedoucí inspekce. Počáteční šok z místních poměrů je značný. A nejen na její straně. Zvlášť když se rozhodne objasnit staré případy...

Vrchní komisařka Sophie Haas (Caroline Peters) už se smířila se svým převelením mimo ruch velkoměsta do vesnice v západoněmecké vrchovině Eifel a s poněkud méně prestižními úkoly. Práce šéfky malého policejního týmu v zapadákově je ovšem jakákoli, jen ne nudná. O to se postarají její kolegové, dobrosrdečný Dietmar a mladičká Bärbel, ale především panoptikum roztodivných místních obyvatel a jejich vztahy, intriky, dramata i nedopatření, která mohou skončit tragicky...

zdroj: vrazdymezimuskaty.wbs.cz

Vraždy v Kitzbühelu/SOKO Kitzbühel (2001-20??)

25. července 2015 v 18:00 | Tina11Tyrolské Alpy a nížiny jsou plné rekreačních a sportovních aktrakcí pro turisty, ale i pro místní obyvatele. Mezi těmtito atrakcemi je místní kriminálka pod vedením Katrin Koflerové s jejími kolegy Andreasem Blitzem, později ho nahradí komisař Lukas Roither. Ještě tu na kriminálce vyšetřuje uniformovaný policicsta Kroisleitner a patolořka Dr. Haller. Do případu dost často strká Katrinin otec - Hannes Kofler, který vlastní svou restauraci, kde v ní i vaří. Hannesovi pomáhá hrabněka Schönberg.

Otec Braun/Pfarrer Braun (2003-2013)

25. července 2015 v 17:35 | Tina11


Tělem i duší káže slovo Boží a díky své otevřenosti je oblíbený široko daleko. Policie jeho talent dokáže ocenit a považuje tohoto "komisaře ze záliby" za velice přínosného. To se dvakrát nelíbí nadřízenému, biskupu Hemmelrathovi, jeho Braun víc než často dovádí k záchvatům šílenství. Ostatně to poslední, co chce mít v kostele, je duchovní hrající si na detektiva. Nemalou roli sehrává Braunova hospodyně, na niž se může bez obav spolehnout.

Tlusťoch/Der Dicke (2005-2012)

21. dubna 2015 v 20:16 | Tina11

Mezi divácky úspěšné německé televizní pořady posledních let patří nadsázkou odlehčený kriminálně laděný seriál Tlusťoch. Hlavní postava, kterou ztvárnil herec Dieter Pfaff, je kyprý, energický a poněkud vznětlivý právník Gregor Ehrenberg. Právě zásadně mění svůj život a odchází z velké právnické firmy, kde pracoval s bývalou manželkou Christinou, aby si založil soukromou praxi. Pro začátek mu pro tyto potřeby poslouží uzavřená malá vinotéka, promění si ji na skromnou kancelář, k níž si nachází cestu nároční i obyčejní klienti. Ehrenbergova každodenní práce se neobejde bez nevděčných úkolů, jež mění jeho činnost mnohdy do pozice soukromého detektiva. Ty zdánlivě přízemní, obyčejné pracovní věci mu přitom pomáhá uspořádat jeho sekretářka Jasmína, oplývající pozitivní náladou a neutuchající aktivitou. Do řešení některých případů nejednou nečekaně vstupuje svým přispěním jeho nenápadná a osobitá uklízečka Gudrun.

Hrají: D. Pfaff, K. Pollittová, G. Schneebergerová a další

Derrick/Derrick (1974-1998)

8. ledna 2015 v 14:09 | Tina11


Berlín - 20. října 1974 se diváci německé televize ZDF poprvé setkali na obrazovce s inspektorem Stefanem Derrickem a jeho parťákem Harrym Kleinem. Tehdy nikdo nečekal, že kriminální seriál Derrick přesáhne hranice rodného Německa a bude populární ve více jak sto zemích světa, včetně Česka. A ani představitel Derricka Horst Tappert netušil, že díky neutuchajícímu zájmu fanoušků setrvá ve "službách zákona" 24 let a natočí 281 dílů. Poslední byl odvysílán 16. října 1998.

Derrick se stal ikonou německé televizní kriminálky. Žádný jiný seriál ZDF to podle ředitele televize nedotáhl na srovnatelný status celosvětového kultu. Možná to bylo i tím, že proti americkým variantám s akčními scénami a honičkami vsadil Derrickův duchovní otec Herbert Reinecker na psychologické rozbory osobností a rozhovory s postavami zapletenými do případů.

Zásluhy Tapperta za šíření dobrého jména německé policie ocenil i odborový Svaz německých kriminalistů (BDK). "Horst Tappert svým hereckým výkonem a ztvárněním kriminalisty Derricka přispěl ke zvýšení prestiže povolání kriminalisty a celé kriminální policie ve veřejnosti," řekl místopředseda BDK Bernd Carstensen.

Hubert a Staller/Hubert und Staller (2011-20??)

6. ledna 2015 v 23:27 | Tina11

Hornobavorská víska Münsing sice čítá něco kolem čtyř tisíc obyvatel, ale přesto o ospalosti nemůže být řeč. Alespoň ve fiktivní podobě této usedlosti v seriálu Hubert a Stahler, kde je dějištěm eskapád tamního policejního sboru, ale i mnohých kriminálních případů nejrůznější povahy, od vražd přes vydírání až po únosy.
Kolorit úsměvného seriálu vychází především z charakterů venkovských policistů v čele s titulními hrdiny. Franz Hubert a Johannes Stahler představují uniformované variace Laurela a Hardyho, jejichž přízemní a selský přístup přináší překvapivě efektivní výsledky. Zatímco první jmenovaný má k případům pragmatický a k životu misantropický přístup, druhý je zapálený fantasta, který práci u policie vnímá coby své životní poslání. Skvadru jak vystřiženou z Policejní akademie dále doplňuje nadutý a tupounský policejní rada Reimund Girwidz a pochůzkář Martin Riedl, ukázkový jeliman. Protipól k humpoláckým mužům zákona představují zdejší ženy jako novinářka Barbara Hansenová, patoložka Anja Lichtová či provozovatelka kavárny Sabrina Rattlingerová, které se vyznačují inteligencí, nadhledem a důvtipem.
Seriál Hubert a Stahler se stal v Německu jedním z největších hitů posledních let. Koncept na svěží mix nenáročné kriminálky a lidového humoru střílejícího si z autorit vzešel ze skečů, které předváděl populární komik Christian Tramitz ve svém zábavním pořadu Tramitz and Friends spolu s Helmfriedem von Lüttichauem. Postupně vykrystalizovaných figur, které následně oba zosobnili, a výsledného seriálu se ujala německá veřejnoprávní televize ARD a zařadila jej jako součást volného cyklu kriminálek Heiter bis tödlich (Smrtelně rozjařilé). Na základě diváckého úspěchu byl seriál Hubert a Stahler jako první z tohoto cyklu rozšířen na více sérií, celkem dohromady čítajících 66 dílů.

Hrají: Ch. Tramitz, H. von Lüttichau, M. Brandner, M. Gruberová, A. Fleischerová, K. Thalerová, H. Ringlstetter a další.

Kriminalista/Der Kriminalist (2006-2014)

6. ledna 2015 v 23:08 | Tina11

Na obrazovky přichází úspěšný kriminální seriál německé televize ZDF, jehož děj se odehrává v současném Berlíně. V popředí je Bruno Schumann (ztělesňuje jej herec Christian Berkel), sebejistý, sympatický i autoritativní vrchní kriminální inspektor z oddělní vražd, v jehož vystupování se spojuje charisma, šarm i jakýsi nádech tajemna. Má velký smysl pro odpovědnost a spravedlnost, když hledá pravdu o obětech i jejich blízkých. Při vyšetřování neváhá použít nekonvenční metody, také mu nechybí schopnost motivovat účinně svůj pracovní tým bez náznaku arogance a zvůle. Kriminalistická vášeň přesahuje do jeho soukromého života, v němž po rozvodu důležité místo má Dr. Lara Slovjevová z okresního právního zastupitelství. Nejbližšími kolegy Schumanna jsou detektivové Henry Weber a Anne Vogtsová z oddělení vyšetřování vražd.

Hrají: Ch. Berkel, F. Giering, A. Schudtová, S. Anbehová, A. C. Holfelderová

SOKO Stuttgart

10. května 2013 v 19:18 | Tina11
V celkovém pořadí osmý Spin-Off série SOKO 5113, zatím poslední. Nově zřízená speciální policejní jednotka operuje ve městě Stuttgart a jeho okolí. V jejím čele stojí vrchní komisař Joachim 'Jo' Stoll.

Specialisti: Kriminální policie Rýn - Mohan/SOKO Rhein-Main

10. května 2013 v 19:14 | Tina11
Spin-Off seriálu SOKO 5113. Zvláštní policejní tým pod vedením Susanne Mederové operuje v oblasti Frankfurtu nad Mohanem, Mainzu a Wiesbadenu.

 • tento seriál byl vyroben v roce 2005 pro TV ZDF
 • nejdříve bylo 7 epizod a pilotní film
 • v roce 2008 byl tento seriál byl ukončen


SOKO Wismar (2003-20??)

10. května 2013 v 19:05 | Tina11
Další z mnoha spin-off seriálu SOKO 5113.

Na malé policejní stanici v hanzovním městě Wismar vyšetřují větší či menší trestné delikty, které se vyskytují v blízkém okolí. Hlavním vyšetřovatelem týmu je vrchní komisař Jan Reuter. Nápomocni jsou mu vrchní komisaři Katrin Börensenová a Nils Theede. Členkou týmu je také, původně konstábl finské policie, Leena Virtanenová. Hojně využívá své zkušenosti a znalosti policejní práce ve Finsku. Často překvapuje své kolegy svým severským šarmem a smyslem pro detail.


Post Mortem/Post Mortem (2007-2008)

16. listopadu 2012 v 22:02 | Tina11

Nova Cinema uvádí v české premiéře německý kriminální seriál, který osloví zejména fanoušky populárních sérií typu Kriminálka Las Vegas.

Smrt. Ať je následkem zločinu, nešťastné náhody, sebevraždy, anebo přišla přirozeně, ať k ní vedla chladnokrevná vražda, anebo akt vášně, ať se stala před 5 minutami, nebo před 20 lety - pravda vyjde najevo. Smrt se může stát za mnoha podivných okolností. A úplně všechny zná jen jediná osoba: oběť.

Doktor Daniel Koch se svým pětičlenným týmem z Institutu soudního lékařství v Kolíně nad Rýnem podrobně zkoumají všechny stopy, které vedou k objasnění příčin jakéhokoli úmrtí. Všichni vyšetřovatelé jsou experty v oblastech výzkumu různých okolností smrti: Zkoumají nalezené kosti, nezvyklá střelná poranění, skrývaná léčebná pochybení, fyzické útoky či traumata a také chování sériových vrahů.

Každá stopa a každý detail, který zkoumají, jsou součásti skládanky, na jejímž konci vyjde na povrch celá pravda, někdy šokující, jindy uklidňující nebo trochu očekávaná.
Nezkoumají však jen mrtvá těla, i mezi živými je po čem pátrat. Nedbalí řidiči pod vlivem alkoholu či drog, zločinci snažící se schovat za svou údajnou nezletilost, pachatelé domácího násilí a mnoho jiných se dostane pod drobnohled vyšetřovatelů. A kdo by chtěl zkusit zapřít svou totožnost nebo přítomnost na daném místě, jeho lež bez milosti odhalí analýza DNA.


Poslední polda/Der Letzte Bulle (2010)

2. listopadu 2012 v 14:46 | Tina11

Policista Michael Brisgau (Henning Baum) se vrací do služby. Kvůli přestřelce, kde byl zraněn, zůstal 20 let v komatu. Za tu dobu se mnoho věcí změnilo a Brisgau se musí seznámit s pokrokem, jenž nastal za ta léta nejen v kriminalistice, ale také v každodenním životě. Jako pomocná síla je mu přidělen kolega Andrea Kringge (Maximilian Grill), jehož náplní je dodržování služebních předpisů.
Bez internetu, GPS a genetických zkoušek se v dnešní kriminalistice neobejdete. Starý " mačo" Brisgau se vše musí postupně naučit a díky neznalostem pokrokové doby se dostává do trapných situací.
I v jeho osobním životě nastaly radikální změny. Jeho manželka ho v mezidobí opustila kvůli patologovi Rolandu Meisnerovi. Jeho malá dcerka Isabele mezitím dospěla a musí si k ní znovu najít cestu.
Nebýt podpory a trefných rad od číšnice Uschi Nowatzki (Tatjana Clasing) v jeho oblíbené hospůdce, vše by bylo mnohem složitější...

Hrají:
Henning Baum-Mick Briskau
Floriane Daniel-Lisa Brisckau
Maximilian Grill-Andreas Kringge
Helmfried von Lüttichau-Martin Ferchert
Proschat Madani-Tanja Haffner
Robert Lohr-Roland Meisner
Luise Risch-Isabelle Brisgau
Tatjana Clasing-Uschi
René Steinke-Dr. Niklas Hold
Suzan Anbeh-Christin Wegner

zdroj: krimiserialy.juk.cz

Na plný plyn/Die Motorrad-Cops: Hart am Limit (2000)

2. listopadu 2012 v 12:34 | Tina11
Na bezpečnosť obyvateľov v Düsseldorfe dáva pozor motorizovaná jednotka policajtov zložená z troch policajtov. Ich dopravnými prostriedkami však nie sú automobily, ale jednostopové vozidlá. Tom Geiger (Matias Paul) naháňa zločincov na BMW Cuiseri, Kai Sturm (Jens Peter Nünemann) jazdí za výkonom spravodlivosti na Ducati 900 a "nežná polovička" údernej trojice Susanna "Sunny" Labonne (Yvonne De Bark) v istej chvíli vymení Cagivu Enduro za MZ Baghiru.

Každý z tejto trojice je iný: Tom Geiger je jedným z najbystrejších policajtov, s akými mali zločinci do činenia. "Sunny" je perfekcionistka, ktorú nič nezastaví pri honbe za cieľom a Kai Sturm síce nie je žiaden stratég ani taktik, ale napriek dojmu citlivého človeka je ochotný svojej profesii policajta veľa obetovať a neštíti sa ani najväčšieho nebezpečenstva. Aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že kombinácia tak rôznych individualít nemôže spoľahlivo fungovať, tak hoci občas medzi nimi niečo zaškrípe, dokážu si všetko vyjasniť a svoj um a energiu smerujú hlavne k dolapeniu ľudí porušujúcich zákon a tak ohrozujúcich slušných občanov.

Hrají:

zdroj: csfd.cz

GSG 9: Speciální jednotka (GSG 9 - Die Elite Einheit / GSG 9 – Ihr Einsatz ist ihr Leben)

2. listopadu 2012 v 10:25 | Tina11
Byli trénováni k dokonalosti, jsou na vrcholu fyzické zdatnosti a striktně dodržují pravidla. Muži ze Speciální jednotky, německé elitní protiteroristické organizace GSG 9, jsou připraveni čelit jakékoliv hrozbě. V každé speciální jednotce je 5 mužů, kteří jsou oddáni úkolu bojovat s hrozbou terorizmu v naší společnosti. Roste nebezpečnost teroristických skupin jak v oblasti inteligence, tak v oblasti touhy jednat - rozhodně a efektivně - tyto speciální jednotky jsou perfektně vybaveny, aby této hrozbě čelily. Musí riskovat své životy ve jménu bezpečnosti a ve prospěch společnosti - často za velmi komplikované politické situace - a po dobu výkonu služby se musí chovat čestně. Velitel jednotky musí dělat těžká, nepříjemná rozhodnutí a pak posílá své muže akce, a aby se pokud možno vrátili celí…

SOKO Köln

28. října 2012 v 20:07 | Tina11
 • SOKO Köln sídlí ve městě Kolín nad Rýnem, kde se stará o zločiny
 • SOKO Köln se zrodil ze seriálu SOKO 5113
 • SOKO Köln se poprvé objevil v roce 2003 na ZDF
 • je natočeno 8.řad

Pobřežní stráž/Küstenwache

28. října 2012 v 19:43 | Tina11
 • Küstenwache je televizní seriál, který běží na TV obrazovkách od roku 1997 na ZDF
 • loď Küstenwache brázdí Baltské moře, kde se snaží bránit zločin, ohavné obchody...
 • tento seriál sleduje okolo 5 mil diváků
 • už je natočeno okolo 15 sezón
 • na moři jsou otevřené hranice, cestovní ruch, nekalé obchody a o to všechno se stará Pobřežní stráž

Případ pro dva (Ein Fall für zwei)

14. října 2012 v 19:49 | Tina11

Takmer bez výnimky európske kriminálne seriály vychádzajú z tradičnej schémy ich hlavnými hrdinami sú policajní vyšetrovatelia, ktorí pátrajú po zločincoch. Tvorcovia obľúbeného nemeckého kriminálneho seriálu televízie ZDF si však zvolili odlišný model.
V centre pozornosti totiž nestoja štátni zamestnanci, ale nezvyčajná dvojica súkromného detektíva a právnika. A možno aj preto si seriál získal vysokú sledovanosť najmä v nemecky hovoriacich krajinách. Aj keď detektív Josef Matula (CLAUS THEO GÄRTNER) a právnik dr. Johannes Voss (MATHIAS HERRMANN) sú veľmi rozdielne osobnosti, ich spolupráca je mimoriadne plodná, podnetná a pokojná. Vzájomne sa dopĺňajú, poháňajú vpred v záujme svojich klientov. Za každú cenu, často aj ohrozenia vlastnej bezpečnosti, sa chcú dopátrať pravdy. To ich v mnohých prípadoch stavia na opačnú stranu, ako je polícia, pretože ich klientmi sú vždy podozriví a obvinení.
Postavy:

Odvážní andělé/Wilde Engel (2002-2005)

14. října 2012 v 19:40 | Tina11
Osud svede dohromady tři mladé ženy: majitelku autoservisu Christinu Rabeovou, bohatou rozvedenou milionářku Franzisku Borgardtovou a začínající policistku Lenu Heitmannovou. Aniž by se dříve znaly, připletou se do případu vyloupení banky každá z jiných důvodů a nakonec jsou pronásledovány jako podezřelé. Dívky prchají před komisařem Kerberem, který byl s lupičem, Christininým přítelem, smluven a kterého zastřelil, a před vojáky.

Na útěku zažívají spoustu nebezpečných situací a musejí vynaložit veškeré své úsilí a spojit své síly, aby se jim podařilo utéci. Nakonec jsou však přece jen chyceny. Po zatčení si je z komisařství odvádí muž jménem Grossmann ze zvláštních úkolů. Ten má na starosti řešení delikátních situací, se kterými si policie neví rady. Při tom je nutné občas i obejít zákony Grossmann je přesvědčen, že tyto tři mladé ženy, ač rozdílné, se skvěle doplňují a mohly by se stát jeho spolupracovnicemi specialistkami na podobné případy.


Postavy:

Medicopter 117 /Medicopter 117 – Jedes Leben zählt (1997-2003)

9. října 2012 v 14:24 | Tina11
Medicopter 117 je německý lékařský seriál, který popisuje životy lékařů, sester a zdravotníků jedné letecké záchranné služby. Seriál vznikl v koprodukci německé televize RTL a rakouské televize ORF. Originální název seriálu je Medicopter 117 - Jedes Leben zält v překladu přibližně Medicopter 117 - Každý život se počítá.
První díl seriálu se vysílal na televizních obrazovkách 11. ledna 1998 pod názvem Kronzeuge (Korunní svědek). Seriál se vysílal až do roku 2004, kdy skončil po sedmi řadách, celkem vzniklo 82 dílů. V České republice ho vysílala TV Prima. Seriál skončil díky nízké sledovanosti a také díky opakovaným scénám, které už byly vysílány.

Specialisté na vraždy (Die Cleveren)

9. října 2012 v 14:18 | Tina11

Specialisté na vraždy (něm. titul: Die Cleveren) je německý kriminální seriál, jehož natáčení započalo roku 1998 a bylo ukončeno roku 2006. Pilotní díl byl poprvé odvysílaný na kanálu RTL dne 10. března 1998.
Hlavními aktéry seriálu jsou Dr. Dominik Born (Hans Werner Meyer), který je specialistou na nejrůznější typy psychopatů, sociopatů apod. a zároveň nejlepším profilogem v Německu. Jeho spolupracovníkem je detektivka Eva Glaserová (Astrid M. Fünderich), která je taktéž ve svém oboru mistr a společně tak řeší ty nejvážnější případy, které se v Německu odehrávají, s čímž jim pomáhá koronerka Konstanze Kordaová (Barbara M. Ahren).

Astrid M. Fünderich si v seriálu zahrála až do roku 2002, kdy ji vystřídala Delia Mayer v roli nové komisařky Isabely Beckerové. Tu zase v šesté řadě se nahradila Esther Schweins v roli Katrin Raschové.

Siska (Siska) 1998-2008

2. července 2012 v 17:22 | Tina11

Peter Siska byl právě jmenován šéfem oddělení vražd na mnichovském policejním ředitelství, kde se pokusí navázat na tradici šéfinspektora Derricka, který mistrovsky řešil složité případy takřka čtvrt století. Peter Kremer v roli Petera Sisky je rázný sympaťák nenápadné elegance, nepodléhající módě. Po boku mu stojí dva ostřílení seriáloví policisté Werner Schnitzer jako inspektor Jacob Hahne a Matthias Freihof jako detektiv Lorenz Wiegand. Vytvořili spolu skvělé trio, jež si rychle získalo srdce televizních diváků. V první epizodě se seznámíte se životními osudy a charaktery všech tří hlavních hrdinů seriálu. Siska nastupuje na místo velitele mordparty a od samého začátku je zřejmé, že používá značně osobité vyšetřovací metody a je připraven je na novém působišti okamžitě začít uplatňovat. Napínavé příběhy pátrání po mnichovských vrazích se samozřejmě neobejdou bez tvrdých ran, rychlých honiček a pořádné dávky napětí


Vteřiny před vraždou (Countdown - Die Jagd beginnt)

2. července 2012 v 17:02 | Tina11
Nová dávka kriminálních dramat, kterou odvysílala RTL pod názvem Countdown - Die Jagd beginnt v produkci společnosti Filmpool, je adaptací úspěšného původního španělského formátu Cuenta Atrás. Seriál plný napětí a akce nabízí fascinující případy, které se odehrávají v každodenním prostředí, které všichni dobře známe. Vteřiny před vraždou se vyznačují nezaměnitelnou vypravěčskou strukturou: Díly začínají v momentu, kdy obvykle kriminální epizody v jiných seriálech končí. Poté se vracíme v čase, dokud nedorazíme do chvíle, kdy vše začalo. Hranice mezi dobrem a zlem není nijak vyhraněná. Oběti se snadno stávají pachateli a pachatelé zase obětmi. Od první minuty se v každé epizodě závodí s časem. Zatímco se detektivové snaží najít a vyhodnotit důkazy, divák je o krok napřed a může nahlédnout do motivace pachatelů i okolností zločinu.

Místo činu (Tatort)

29. září 2011 v 14:16 | Tina11
Ten, kdo si 29. listopadu 1970 zapnul po osmé večer první program západoněmecké televize, nemohl tušit, že je přítomen zrodu obrovského hitu. Kriminální seriál Místo činu, projekt původně zamýšlený na dva roky, se za 40 let vysílání dočkal bezmála 800 epizod a vystřídalo se v něm přes 70 více či méně bystrých a charismatických vyšetřovatelů. Seriál se stal z oddechové zábavy celospolečenským fenoménem i předmětem zájmu sociálních věd. Ve zpětném pohledu totiž skvěle dokumentuje vývoj Německa - rozdělení a spojení země, její hospodářský blahobyt a sociálně vyloučené skupiny, měnící se módu, techniku i tváře lidí a měst.


Klaun (Der Clown)

11. prosince 2010 v 23:23 | Tina11
Max Zander je špičkový agent, ktorý pracuje pre medzinárodnú policajnú organizáciu (WIPA). Bojuje proti zločinu a zastáva sa práv obyčajných ľudí. Naháňa strach zločineckým bossom, ktorý si márne lámu hlavu nad tým, kto sa ukrýva pod maskou klauna. Tento muž so svetom zločinu jednoducho bojuje zo zásady. A zásadne inkognito…


Zvláštní jednotka Lipsko (SOKO Leipzig)

8. prosince 2010 v 19:42 | Tina11
 • SOKO Lepizig je německý detektivní seriál
 • je nejúspěšnější první odbočka po SOKO 5113
 • první sezóna byla vysílána v roce 2001
 • tento seriál se vysílal na TV stanici ZDF v pátečním podvečeru

Postavy:

Kriminalhauptkommissar Hans-Joachim "Hajo" Trautzschke: dalo by se říct, že to je jejich šéf. Je to hlava týmu. Je vdovec a žije sám a má jednu dceru.

Policie Hamburk (Notruf Hafenkante)

3. listopadu 2010 v 18:25 | Tina11
 • Seriál policie Hamburk vypráví příběhy policistů z okresku 21
 • seriál se natáčel pro TV stanici ZDF
 • celkem má 4 řady
 • policie také spolupracuje s nemocnicí u Labe (EKH(
 • na okresku 21 jsou hlaví dva teamy - Niels a Melani, Franzi a Boje
 • policisté řeší případy jakou jsou krádeže, únosy, přepadení,......
 • 4. listopadu 2010 odstartuje další řada a to už 5. řada a do týmu příjde nový policista


Big Ben (Der Bulle von Tölz)

22. října 2010 v 15:51 | Tina11

Big Ben (německy Der Bulle von Tölz) je německý televizní seriál pod produkcí ORF a Sat.1. Titulní roli policisty Benna Berghammera hraje německý herec Ottfried Fischer, jeho kolegyni hraje Katharina Abtová, do roku 2006 ji hrála Katerina Jacobová.

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá.

Pravou rukou mu je komisařka Sabrina Lorenzová z Berlína. S diplomatickými schopnostmi a odzbrojujícím úsměvem na Bennovy vyšetřovací metody dohlíží. Společně občas scházejí z oné "správné" a legální cesty apřistupují k nekonvenčním postupům, zatím se jim však tímto způsobem podařilo dostat každého zločince za mříže.
 
 

Reklama