Prosinec 2008

Silvestr

31. prosince 2008 v 11:15 | Tina a Andrea |  O majitelkách
Tak nám nadešel čas, aby jsme se rozloučili se starým rokem 2008 a přivítali se s rokem novým 2009. Řádně tento poslední den roku 2008 oslavte, a také aby jsme se tu někdy v roce 2009 ve zdraví přivítali.Tak vám přeji v novém roce 2009 všechno dobré a také aby se vám všechno povedlo podle vašich představ.


A ještě něco... vyrobila jsem něco pro moje milé SBška, ale také, kdo blogísek navštíví.

Povídka č. 48: Sladká pomsta

29. prosince 2008 v 18:55 | Tina11 |  Kniha povídek 3. díl
Propuštění……. Tohoto dne propustili z kolínského vězení Karla Webera. Weber seděl za obchodování s bílím masem. Převážel do Německa mladé dívky z Ukrajiny a Rumunska na prostituci. Dívkám bylo řečeno, že vydělají plno peněz ve firmách a že v pozdějším čase můžou přivést svoji rodinu do Německa. Budou bydlet v pěkných bytech blízko firem.
Za mříže dostali Semir a Tom před několika lety než k dálniční policii nastoupila Tina. Weber ty celé roky za mřížemi kolínského vězení přemýšlel jak se pomstí Semirovi a Tomovi.
S Weberem propustili i jeho společníka a pravou ruku Martina Fischera. Ten m pomáhal s přepravou dívek do Německa.
Pár dní po propuštění……. Weber se usídlil v jedné velké vile na okraji Düsseldorfu. Vila vypadala jako honosný zámek. Všude byla velká benátská zrcadla, dřevěné obložení, vycpaná zvířátka, různé sochy, velké místnosti, pěkné vyřezávané skříně, mohutné honosné schodiště. U schodiště stáli 2 vycpaní medvědi, plno koberečků ze zvířecích kůží i s hlavami.

Stará škola (Alte Schule)

29. prosince 2008 v 16:54 | Tina11 |  12. řada
Hl. postavy: G.Burkhard&E.Atalay
Natočeno: 2007
Premiéra na RTL: 18.10.2007

Scénář: Mike Bäuml
Režie: Sebastian Vigg

  • Na dálnici umírá mladá učitelka Inge Waldnerová, kterou pronásledoval a posléze z vozovky vytlačil černý džíp. Chris si při pronásledování vozu zlomí nohu, a pro zbytek epizody je ze hry vyřazen. Semir na případu spolupracuje s Bonrathem.
    Přítelkyně Waldnerové, sekretářka ředitele školy Grolmse, Sarah Maschkeová, navede policii na stopu: nedávno zemřela po požití drog jedna ze studentek, Carina, které chodily do třídy k Waldnerové. Ředitel Grolms ale žádnou spojitost mezi těmito případy nevidí.
  • Policisté však najdou ve věcech zemřelé ve vraku havarovaného auta digitální kameru, kde je nafilmována tajná drogová laboratoř - Waldnerová ji zřejmě objevila, a to ji stálo život. Semir s Bonrathem prohledávají školní budovy - narazí přitom na školníka Nickela, který se před nimi dá na útěk. Následuje divoká honička, při níž jsou využity všechny možné dopravní prostředky včetně bruslí in-linů, Nickel ale Semirovi uniká. Pak se ale překvapivě sám dostaví na policejní stanici, a prohlásí se za pachatele. Nickel má záznam, jako mladistvý byl v káznici za přechovávání drog. Jeho výpověď je však zcela nevěrohodná, navíc má alibi na dobu, kdy Waldnerová zahynula na dálnici.
  • Trvá ale na tom, aby ho okamžitě zatkli. Policistům je to nepochopitelné, Nickel se však posléze přizná - Sarah Maschkeová, se kterou žije a dokonce spolu čekají dítě, byla unesena dvěma neznámými maskovanými muži - ti po něm chtějí, aby všechnu vinu vzal na sebe, jinak Sarah zabijí. Drogová laboratoř je ve škole mezitím objevena a zároveň se ozřejmí, kdo z učitelského sboru v ní musel drogy vyrábět - byl to Krüger, kterému pomáhal školníkův asistent Rolf. Tito muži také unesli Sarah. Policisté vedení Semirem ji v poslední chvíli osvobodí.

Drážďany - rodné město Cariny Wiese

29. prosince 2008 v 13:20 | Tina11 |  Carina N. Wiese
Drážďany (německy Dresden, lužickosrbsky Drježdźany) jsou zemským hlavním městem a současně největším městem Saska s postavením městského okresu (Kreisfreie Stadt). V blízkosti Drážďan se nacházejí některá další města významná města, například Chemnitz (80 km západně), Lipsko (100 km severozápadně) a Berlín (170 km severně). 150 km jižně se pak rozkládá Praha, 230 km východně se naopak nalézá Vratislav
(Wrocław).


Růžové Ferarri

28. prosince 2008 v 17:15 | Tina11 |  Odpadkový koš

Povídka č. 47: Podzim plný překvapení

26. prosince 2008 v 18:51 | Tina a Andrea |  Kniha povídek 3. díl

Byl pěkný podzim, padalo pěkně zbarvené listí a foukal studený vítr. Takové typické podzimní počasí, které říkalo, že se blíží zima.
Na začátku listopadu se přijeli podívat do Kolína Teresa a Chris. Nejdřív se jeli ubytovat do hotelu. Večer se prošli po nočním Kolíně a navštívili dobrou restauraci a udělali se pěkný večer.
Následující den zajeli za Elenou a Janem, překvapit je.
Elena stála u okna a uviděla přijíždět černé Audi. Černé Audi zastavilo přímo před domem. Z Audi vystoupili Teresa a Chris.
ELENA: " Máme tu návštěvu."
JAN: " Jakou???"
ELENA: " Tak se pojď povídat."
Jan šel za Elenou.
JAN: " To…je…moje…..sestra. co tu dělá???"
ELENA: " Přijela se na tebe podívat."
Jan šel naproti Terese a Chrisovi. Objal se svoji sestrou Teresou.
TERESA: " Ahoj brácha."
JAN: " Ahoj."
Po chvilce přišla Elena.

Tak je to tady!

24. prosince 2008 v 12:10 | Tina a Andrea |  O majitelkách
Tak tu máme nejslavnější den vánočních svátků - ŠTĚDRÝ DEN, na který se těším jako vždy celý rok, protože se mi líbí to napětí, když někdo rozbaluje daný dáreček. Tak sis tento dej užijte naplno a ať máte plno dárečků, které jste si přáli pod stromeček. Asi si se tu vůbec neobjevím a tak jsem nasatvila pár článečků, které vám neřeknu a nechte se překvapit, protože budeme asi pořád někde pryč nebo budeme mít návštěvu, nebo taky pojedu s rodiči na lyže. Tak doufám, že se vám články budou líbit a piště do komentíků jak se vám líbí a možná, že se objevím a přidám ještě ten nějaký článek, ale to nechám jak budu mít čas.


Láska až za hrob (Liebe bis in den Tod)

23. prosince 2008 v 14:00 | Tina11 |  5. řada
Hl. postavy: R.Steinke&E.Atalay
Natočeno: 2000
Premiéra nad RTL: 10.05.2001

Scénář: Ralf Ruland
Režie: Axel Barth

  • Andrea má milence, kanadského Němce Patricka O´Conora. Sympatický a vždycky pozorný Patrick se po několikatýdenní známosti změní, dělá jí žárlivé scény a všemožně ji omezuje. Když se s ním Andrea rozejde, Patrickovi se zhroutí svět, začne Andreu pronásledovat a snaží se zlikvidovat všechny její přátele.


15.12.-21.12.2008

23. prosince 2008 v 12:57 | Tina11 |  Náštěvní kniha+Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (15.12. 2008 - 21.12. 2008) je:
Pondeli: 37
Utery: 43
Streda: 39
Ctvrtek: 48
Patek: 41
Sobota: 44
Nedele: 44

Celkem: 296