Září 2008

4. spřátelený blog

30. září 2008 v 16:39 | Tina 11 |  Spřátelené SB
Ahojky všem,
tak má další Sbčko. Moje dalšé Sbčko je jednom seriálu - Docotr´s Diary. Vůbec mě tento seriál nic neříká, ale tato majitelka blogu má také hrozně ráda Kobru11 a Kolín nad Rýnem. A tak důvod je úplně jednoduchý, proč je moje Sbčko. Tak tady je ADRESKA , kde se chce podívat.

22.9.-28.9.2008

29. září 2008 v 12:29 | Tina 11 |  Náštěvní kniha+Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (22.9. 2008 - 28.9. 2008) je:
Pondeli: 47
Utery: 28
Streda: 33
Ctvrtek: 27
Patek: 55
Sobota: 38
Nedele: 40
Celkem: 268

Kuriozitní dopravní nehody

29. září 2008 v 11:06 | Tina 11 |  Výbuchy, nehody,....

Pár Fotek pro zasmání :D

Hlásenek

29. září 2008 v 9:17 | Tina11 |  Soutěže - můj blog
AHOJKY VŠEM, KDO NAVŠTÍVÍ MŮJ BLOČEK......
TAK JSEM TAK JSEM SE PŘIHLÁSILA DO SOUTĚŽE - SONC A TAK BYCH VÁS CHTĚLA POPROSIT O VAŠE HLÁSKY NA TÉTO ADRESCE MOC VÁM DĚKUJI ZA VAŠE HLÁSKY.....KDYŽ BUDETE POTŘEBOVAT RÁDA PRO VÁS HLÁSNU....MOJE PŘEZDÍVKA JE TINA11, KDE SOUTĚŽÍM S MOJÍM OBLÍBENÝM NĚMECKÝM HERCEM - RENÉ DAN STEINKE. JE TO MŮJ TAKOVÝ MILÁČEK.........A TENTO HEREC SE MI MOC LÍBÍ.......TAK HLASIJTE PRO MĚ........VAŠE MAJITELKA TINA11

Město Düsseldorf

28. září 2008 v 14:25 | Tina 11 |  Kolín nad Rýnem
Düsseldorf je hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (německy Nordrhein-Westfalen). Žije v něm 581 858 obyvatel na ploše 217,0 km².[1] Nejstarší část města je čtvrť Kaiserswerth. Z Düsseldorfu pocházel známý spisovatel Heinrich Heine.
HISTORIE:
Když římská Říše posílila jeho pozici v celé Evropě, nemnoho germánských kmenů se drželo k jejich bažinatému území mimo východní břehy Rýn řeky.
V 7. a 8. století, zvláštní hospodaření nebo dohoda rybaření mohli být nalezení u bodu kde malá řeka Düssel proudí do Rýna. To bylo od takových dohod to město Düsseldorf rostl.
První psaná zmínka o městě Düsseldorf se datuje k 1135 (pak volal Düsseldorp). To bylo řekl tomu pod Emperor Friedrich Barbarossa malé město Kaiserswerth, lhát severu Düsseldorf, stal se dobře opevněnou základnou, kde vojáci drželi jejich bdělé oči přes každé hnutí na Rýně. Kaiserswerth nakonec se stal předměstím Düsseldorf v 1929.
V 1186 Düsseldorf dostal se pod pravidlo Berga. Počty Berga přesunuly jejich místo na město v 1280.
14 srpna 1288 je jeden z nejdůležitějších dat v historii Düsseldorf jak to bylo v tento den to panovník Count Adolf V Berga udělil vesnici na bankách Düssel práva města.
Prior k tomu oznámení, krvavý boj pro sílu se konal mezi Archbishop Kolína a počet Berga, kulminovat bitvou Worringen. Arcibiskup sil Kolína byl zničen, vydláždění cesty pro Düsseldorf je povýšení na stav města, který je si pamatoval dnes s památníkem na Burgplatz. To je často říkal, že od tohoto dne k daru, tam byl druh nepřátelství mezi občany Kolína a Düsseldorf. Toto je, nicméně, historicky špatný protože Düsseldorf občané bojovali proti boku po boku s těmi Kolína. Soupeření mezi dvěma městy odstartovanými ke konci 19. století když Düsseldorf začal růst velmi rychle jako výsledek jeho industrialisation. Dnes to najde jeho výraz hlavně ve vtipném ročníku (obzvláště během Porýní Karneval).
Trhové náměstí se objevilo na břehách Rýna a čtverec byl chráněn městskými hradbami ve všech čtyřech směrech. V 1380, Düsseldorf byl vyrobené místní správní středisko vévodství Berga. Během následujících století několik slavných orientačních bodů bylo stavěno, včetně Collegiate kostela St. Lambertus. V 1609, vévodská linka Jülich-Berg-Cleves vymřel, a po jedovatém zápase přes posloupnost, Jülich a Berg klesal na počty Palatinate-Neuburg, kdo dělal Düsseldorf jejich hlavní bydliště, dokonce po oni zdědili Palatinate, v 1685, stávat se nyní Prince-voliči jako voliči Palatine.
Düsseldorf růst byl dokonce více působivý pod vedením Johanna Wilhelma II (r. 1690-1716) v 18. století, také známý jeho lidem jako Jan Wellem. Velmi ovlivnil jeho manželkou Anna Mariová Luisa de ' Medici, milovník umění navrhl obrovskou uměleckou galerii s obrovským výběrem obrazů a sochami, které byly ubytovány v Stadtschloss (hrad města).
Po smrti bezdětný Jan Wellem, vzkvétající královský kapitál padal zpátky do těžkých časů, obzvláště po Elector Karl Theodor dědil Bavorsko a pohyboval volebním dvorem k Mnichovu. S ním on vzal sbírku umění, který se stál díl čeho je nyní Alte Pinakothek v Mnichově. Ničení a bída udeřili Düsseldorf po napoleonských válkách.
Střední-19. století, Düsseldorf si užil obnovy díky průmyslové revoluci jako město honosily 100,000 obyvatelů 1882; číslo se zdvojnásobilo v 1892.
Nicméně, první a druhé světové války brzy klesly Düsseldorf do deprese. Během 2. světové války, město bylo prakticky zredukované na hromadu trosek jako kolo-- hodinové letecké útoky vybraly si jejich daň.
V roce 1946 Düsseldorf byl vyrobený kapitál federálního stavu Northa Rýn-Westphalia.
Stavba města postupovala frenetickým tempem a ekonomická transformace viděla Düsseldorf pěstování do bohatého města obchodu, administrace a odvětví služeb jako to je známé dnes.
Düsseldorf má třetí největší židovská komunita v Německu o 7.300 členové, který je více než 1 % populace města.
INFRASTRUKTURA:
Düsseldorf mezinárodní letiště, také odkazoval se na jako Rhein-Ruhr letiště, je lokalizován osm kilometrů z města centruje a může snadno být podáván vlakem nebo městskou dráhou S-Bahn. Tam existuje dálková stanice sloužila oblastními a národními službami a spojený k letišti SkyTrain, automatický peoplemover založený na Dortmund H-Bahn. (Starý) místní stanice umístěný dolů odbavovací hala vysílá S-Bahn linka ke Solingen také jak nemnoho vybraných nočních služeb. Po Frankfurt a Mnichov, Düsseldorf mezinárodní letiště je Německo je třetí největší komerční letiště, se asi 16 milióny cestujícími každoročně. Letiště nabídne 180 cílů na 4 kontinentech, a je podáván 70 leteckými linkami.
Město je hlavní rozbočovač v Deutsche Bahn (DB) síť. Víc než 1,000 vlaků zůstat doma Düsseldorf každý den. Centrální železniční stanice u Konrada-Adenauer-Platz je lokalizován v Düsseldorf centru města. Několik S-Bahn linky se připojí Düsseldorf k městům Rýna-Ruhr. Místní lehký železniční Stadtbahn provoz stejně jako provoz sběrnice je uskutečněn při městě-vlastnil Rheinbahn který operuje uvnitř VRR.
Centrální rozmístit (Hauptbahnhof) a stanice letiště (Flughafen-Bahnhof) být conneted k národní a evropské vysoké rychlosti (Intercity / Eurocity, IC / EC) a extrémní vysoká rychlost (meziměstský expres, led, Thalys) železniční síť.
Na sever Rýn-Westphalia má blízko-tkaný síť dálnice s mnoha prokládáním cest přímo k Düsseldorf. Düsseldorf je propojený na A3, A44, A46, A52, A57, A59 a A524 silnice.
STAVBY:
 • Rheinturm (1982: 234 m, od roku 2004: 240, 50 m), světla na kterém zahrnují svět je největší digitální hodiny.
 • Gehry stavby v Düsseldorf mediální přístav (prohlédnout si obraz nahoře)
 • Benrather Schloss (Benrath hrad)
 • Wilhem Marx dům 1922/24, s dvanácti příběhy Německo je první výšková budovaMěsto Bonn

28. září 2008 v 14:19 | Tina 11 |  Kolín nad Rýnem
Bonn je lázeňské město v Německu, v Severním Porýní-Vestfálsku.
Proslavilo se hlavně tím, že mezi lety 19491990 bylo hlavním městem tehdejšího Západního Německa; ještě po znovusjednocení země zde sídlilo mnoho úřadů. Žije zde 313 000 obyvatel.
HISTORIE:
Historie města se datuje zpátky do římských časů. O 10 př.n.l. Římani postavili most přes Rýn blízko k místě volal "Bonna". Po římské porážce v bitvě Teutoburg lesa tento malý tábor byl zvětšen se stát pevností pro 7000 legionnaires.
Pevnost se stala městem, které zůstalo po Římanech vlevo. Mezi 11. a 13. století, románský styl Munster (katedrála) byla stavěna, a v 1597 Bonn se stal kapitálem knížectví Kolína. Město získalo více vlivu a stalo se značně. Voličský Clemens srpen (vládl 1724-1761) objednával konstrukci série Baroque stavby, které ještě dají městu jeho charakter. Další památné pravítko bylo Max Franz (vládl 1784-1794), kdo založil univerzitu a čtvrtinu lázní Bada Godesberg. Navíc on byl patron mladých Ludwig van Beethoven, kdo byl narozen ve městě v 1770; volič financoval první cestu skladatele k Vídni.
V 1794, město bylo chyceno francouzskými vojsky. To se stalo částí napoleonské říše. V 1815 Bonn byl vzat Prusko a zůstal pruským městem dokud ne 1945. Město bylo malé závažnosti po tyto léta.
Po druhé světové válce Bonn byl v britské zóně zaměstnání, a v roce 1949 se stal prozatímním kapitálem západního Německa. Volba Bonna byla dělána hlavně kvůli obhajobě Konrada Adenauer, bývalý Kolín Mayor a kancléř západního Německa po druhé světové válce, kdo přišel z té oblasti, přes fakt ten Frankfurt měl většinu potřebovaných zařízení už a používat Bonna byl odhadován být 95 mlít DM dražší než používat Frankfurt. Protože jeho relativně malé velikosti pro hlavní město, Bonn byl někdy odkazoval se na, jokingly, jak Bundesdorf (Federální vesnice).
Reunification němčiny v roce 1990 dělal Berlín jmenovitý základní kapitál Německa znovu. Toto rozhodnutí nedekretovalo, že republikové politické instituce by také se pohybovaly. Toto bylo jen končeno Bundestag (Německý parlament) 20. června 1991, po ostré debatě. Zatímco vláda a parlament se pohybovali, jako kompromis, některá ta ministerstva velmi zůstala v Bonnu, s jediný nejvyšší úředníci v Berlíně. Tam byl žádný plán pohybovat těmito odděleními a tak Bonn zůstal sekundou, neoficiální kapitál s novým titulem "federální město" (Bundesstadt). Protože nutné montážní práce, pohyb bral dokud ne 1999 dokončit.
Univerzita Bonna, se asi 30,000 studenty, je jeden největší v Německu.
OKRESY:
V roce 1969, nezávislá města Bada Godesberg a Beuel také jak několik vesnic bylo včleněno do Bonna, končit městem více než dvakrát jak velký jako dříve. Špatný Godesberg a Beuel se stal okresy (Stadtbezirke) Bonna s nějakou nezávislostí a populacemi asi 70,000 každý.
STAVBY A STRUKTURY:

Kostely

 • Doppelkirche (zdvojnásobí kostel) Schwarzrheindorf vestavěl 1151 [1] (german)
 • Minster Bonn [2] (german)
 • Starý hřbitov Bonn, jeden nejlepší známé v Německu [3] (german)

Hrady a bydliště

 • Pevnost Godesburg [4], [5] (german)
 • Castle Poppelsdorf [6] (german)
 • Univerzita Bonna s Kurfürstliches Schloss (bydliště prince-volič) [7] (german)

Moderní budovy

 • Bundesviertel (federální čtvrtina) s množstvími struktur vlády [8] (german)
 • Langer Eugen [9] (german)
 • Posílat Towera [10] (german)
 • Rheinaue, park na břehách Rýna [11] (german)
 • Školní areál Spojených národů [12]


Muzea

 • Beethoven dům [13]
 • Botanischer Garten (botanická zahrada), kde Titan arum dosáhl světového rekordu
 • odvětví Deutsches muzea
 • Muzeum Koenig kde Parlamentarischer krysa nejprve se setkala [14] (german)
 • Míle muzea s Haus der Geschichte (muzeum historie) a několik galerií
PŘEPRAVA:
Bonn je spojen tři Autobahnen (silnice) a dvě železniční linky včetně vysokorychlostního vlaku meziměstský expres. Bonn operoval také Light železniční tranzit-systém s linkami ke Kolínu, Siegburg (led-stanice) a špatný Honnef. Autobusy jsou také provozovány. Bonnovo mezinárodní letiště je Kolín Bonn letiště s levnými spojeními s mnoha evropskými městy a přímé spojení k Newark, New Jersey (kontinentální letecké linky).
PARTNERSKÁ MĚSTA:
 • Oxford, Spojené království protože 1947
 • Tel Aviv-Jaffa, Izrael od roku 1983
 • Potsdam, Brandenburg (předtím GDR) od roku 1988
 • Budafok, okres XII Budapešti, Maďarsko od roku 1991
 • Opole, Polsko (oficiálně od roku 1997; kontakty byly založeny 1954)
okresu Bada Godesberg
okresu Beuel
okresu Hardtberg


Düsseldorf mezinárodní letiště

28. září 2008 v 13:30 | Tina 11 |  Německo
Düsseldorf mezinárodní letiště (IATA: DUS, ICAO: EDDL) je třetí největší letiště v Německu.
Lufthansa má 128 týdenních letů (41 cílů) od nebo k Düsseldorf. Düsseldorf je druhotný rozbočovač pro největší leteckou linku Německa Lufthansa. To je lokalizoval osm kilometrů od Düsseldorf, Německo. Letiště podporuje lety do 180 cílů na čtyřech kontinentech a hostí 70 leteckých linek. Letiště má 500 vzletů a přistání na den.
Düsseldorf mezinárodní má dvě přistávací dráhy, které jsou 3000 m a 2700 m dlouho.
Vlastníci letiště jsou:
 • 50 % Landeshauptstadt Düsseldorf
 • 50 % partneři letiště GmbH (40 % Hochtief letiště GmbH, 20 % Hochtief letištní kapitál KGaA, 40 % Aer Rianta PLC)
Cestující:
 • 2002 14, 75 miliónů
 • 2003 14, 30 miliónů
 • 2004 15, 20 miliónů
 • 2005 15, 51 miliónů
 • 2006 16, 70 miliónů ?
HISTORIE:
Düsseldorf mezinárodní letiště jednou mělo mnoho letů ze Spojených států. Po 11. září, kontinentální letecké linky a sjednocené letecké linky opustili letiště. Přímé letecké linky do Spojených států jsou nyní od Delta vzdušných linek, LTU, a Privatair. Delta vzduch Lines letí přímo k Atlantě. LTU letí do Forta Myers, Los Angeles, Miami, Orlando, a New York (JFK). Privatair má lety, které probíhá k Chicagu O'Hare a Newark letiště, který být codeshared s Lufthansa.
Od května 2006 Emirates zvětšoval jeho službu pro Dubai k dvakrát denní.
Letiště bylo otevřeno 19. dubna 1927, po dvou rokách stavby. Nicméně, první letadlo k zemi v severní Düsseldorf byl Zeppelin LZ-III v 1909.
11. dubna 1996 tam byl oheň v letišti, pravděpodobně zapříčiněný svářecí prací na střeše. 17 osob bylo zabito, většinou kvůli inhalaci kouře. Odbavovací hala byla těžce poškozena, a byl zavřený kvůli pěti rokům. 1. července 2001 to bylo téměř úplně re-budoval se a byl re-se otevřel.
Pověšená jednokolejka spojí odbavovací halu s meziměstskou vlakovou stanicí. Takzvaný SkyTrain cestuje 2.5 kilometry mezi terminálem a stanicí u maximální rychlosti 50 km/h. Systém byl vyvinut Siemensem a je umístěný na podobný H-Bahn operování s dvěma linkami na Dortmund univerzitním areálu. To odstartovalo operaci v roce 2002, nahrazovat kyvadlovou autobusovou dopravu, a je neosvobozený od poplatku na použití, vyžadovat platný VRR lístek k použití. Po několika pokusech držet běh služby, "SkyTrain" má jednou znovu been odstraněný servisu pro majora opravit.
ČASOPIS LETIŠTĚ:
Časopis "Das Magazin." je časopis pro návštěvníka a cestovatel letiště. To má informace nových leteckých linek, cíle, zprávu látky letiště a dopravní letiště. To je preservable u mnoha států v letišti nebo s předplatným tři časopisy pro € (euro) 19.
Kolín nad Rýnem

26. září 2008 v 14:10 | Tina 11 |  Kolín nad Rýnem
Kolín (Němec: Köln (pomáhat · info) / kœln /; Kölsch: Kölle) je Německo je čtvrté-největší město po Berlíně, Hamburk a Mnichov a je největší město oba v německém federálním stavu severu Rýn-Westphalia a uvnitř Rýna-Ruhr metropolitní oblast, jeden z největších evropských metropolitních oblastí s přes 12 miliónů obyvatelů. To je jeden z nejstarších měst v Německu, mít been založený Římany v 50 A.D..
Kolín leží u řeky Rýn a svět města slavný katedrála Kolína (Kölner Dom) je místo k římskému katolíkovi Archdiocese, jen jak důležitý pro město jak jeho speciálně vařil Kölsch pivo. Univerzita Kolína je jedna z nejstarších univerzit Evropy a mezinárodně proslulý jeho hospodářským oddělením.
Kolín je ekonomický a kulturní kapitál Porýní a má zářivou a prospívající uměleckou scénu. Počty Kolína přes 30 muzeí a stovky galerií. Výstavy sahají od místního Ancient Římana archeologické nálezy k současné grafice a soše. Městské veletržní pozemky jsou hostitel pro množství obchodních přehlídek takový jako umění trh Kolína, mezinárodní nábytkový trh (IMM) a Photokina. Kolín je také dobře známý pro jeho oslavu karnevalu Kolína a Kolín události Gaye Pridea.
V roce 2005 Kolín hostil 20. katolický světový mladický den s papežem Benedictem XVI a jeden největší někdy setkání přes milión účastníci.
GEOGRAFIE:
Město pokrývá území 405.15 km? (asi 156 mílí?), na obou stranách řeky Rýn. Kolín leží mezitím 37.5 a 118.04 m nad hladinou moře. Město Bonna leží 30 km na jih, a Düsseldorf leží 40 km na sever.
HISTORIE:
Historie do roku 1475
Kolín je nejstarším z velkých německých měst. Byl založen císařovnou Agrippinou, ženou Klaudia, která se narodila v legionářské osadě (castra Romana) nad Rýnem. V roce 50 dala této osadě jméno Colonia Claudia Ara Agrippinensium (podle jiných pramenů Colonia Claudia Augusta Agrippina) a povýšila ji na město. Kolem roku 89 se město stalo hlavním městem provincie, díky čemuž se stalo jedním z významnějších obchodních a výrobních center římského impéria na sever od Alp.
Ve 4. století zde vzniklo biskupství a do roku 785 arcibiskupství kolínské. Od 12. století má město ve svém názvu vedle Jeruzalému, Konstantinopole a Římu přídomek "svatý" (sancta): "Svatá Kolonia z milosti Boží věrná dcera Římské církve". Ve středověku se město rozvíjelo, bylo spoluzakladatelem Hanzy, vznikla zde v roce 1388 první městská univerzita v Německu. Kolín bylo tehdy největší a nejbohatší německojazyčné město. Od roku 1288, po vítězství nad biskupem, město řídil jeho obyvatelé, ale teprve v roce 1475 byla tato situace právně upravena přiznáním statusu svobodného říšského města.
HISTORIE PO ROCE 1975
Objev Ameriky, vznik nových obchodních cesta a z toho vyplývající změny v evropském hospodářství vedly k ekonomickému i politickému úpadku města. V roce 1560 byla přerušena stavba katedrály, V roce 1795 Kolín obsadili Francouzi, a v roce 1815 bylo město připojeno k Prusku.
Reformy provedené nejprve Francouzi a později pruskými úřady vytvořily vhodné podmínky pro rozvoj Kolína v době průmyslové revoluce. Město se stalo významným dopravním uzlem (železnice, říční plavba). Rozvíjel se průmysl (Felten & Guillaume, Stollwerck, Klöckner Humboldt Deutz AG - zakladatelem byl Nicolaus August Otto, Helios AG). V roce 1880 byla po 632 letech dokončena stavba katedrály (dosahuje výšky až 157 m). Po zbořené středověkých hradeb došlo k dynamickému územnímu rozvoji a tím k růstu počtu obyvatel. V současnosti v Kolíně žije 975 907 lidí (stav k 30. červnu 2005), z čehož 17,2 % (asi 175 515, stav v roce 2004) byli cizinci. Kolín je po Berlínu a před Hamburkem město s druhým největším počtem turecké menšiny v Evropě.
PLÁŠŤ RAMEN KOLÍNA:
Tři koruny symbolizují Magi nebo tři králové jehož kosti jsou řekl, aby byl držen ve zlatém sarkofágu v katedrále Kolína (viz svatyně tří králů u katedrály Kolína). V 1164, Kolín je arcibiskup Rainald Dassel přínésl památky městu, dělat to major cíl pouti. Toto vedlo k návrhu aktuální katedrály, zatímco předchůdce byl zvažován příliš malý ubytovat poutníky.
Jedenáct plamenů je památka Britannic princezny St. Ursula a ji legendární 11,000 panenských společníků, kteří byli pravděpodobně mučeni Attila Hun u Kolína pro jejich křesťanskou víru v 383 A.D. ve skutečnosti, doprovod St. Ursula a množství obětí bylo pravděpodobně významně menší.

PARTNERSKÁ MĚSTA:
Toto je seznam měst, která jsou "kulturní dopisující kamarádi" Kolína, stejně jako rok oni nejprve navázali tento vztah.

Povídka č. 35: Gerkhane, já nezapomněl

24. září 2008 v 21:41 | Tina 11 |  Kniha povídek 3. díl
Byl krásný letní den a Andrea, Tina a Elena se opalovali na zahradě u bazénu. Sluníčko krásně pálilo a děti si hráli na prolézačkách v dětském koutku. V tom přišli Semir, Tom a Jan

SEMIR: " Tak, co ženy naše??"
TOM: " Co kdybychom si zašli všichni někam na oběd???"
TINA: " Všichni???? I s dětmi???"
TOM: " Samozřejmě…………….."
ANDREA: " To není moc dobrý nápad vždyť by tu restauraci postavili vzhůru nohama!!!!"
SEMIR: " Hmm, to je asi fakt, ale tak večer by jsme mohli někam zajít, někoho seženeme na večer, na hlídání a je to né???"
ANDREA, TINA, ELENA: " Tak to bereme!!!!!"
JAN: " Tak se jdeme najíst dovnitř, určitě jste nám něco připravili k obídku….."
ELENA: "A nevíte kdy???"
ANDREA: " Něco si uklohněte sami……"
TINA: " Přesně tak, nemusíme pořád vařit jen my děvčata….."
ANDREA: " Jo a děti vemte sebou, ty taky ještě nejedly, měli sice velkou snídani, ale už je 13:00, tak šup do práce kluci….."
TOM: " To je jako za trest??? Co jsme provedli???"
TINA: " Vy se flákáte dost…"
SEMIR: " Prej se flákáme, slyšeli jste to???? My nasazujeme každý den svoje životy, abychom vás uživili a vy takhle na vás…."A
NDREA, TINA, ELENA: " No šup, šup, už ať jste v kuchyni."
JAN: " Tak my teda jdeme, no!!!"
Tom, Semir a Jan s dětmi jdou do domu……………….
ANDREA: " No vidíte holky??? Takhle na ně musí."
TINA: " Vždyť jo, máme taky právo na odpočinek, ne???"
ANDREA, ELENA: " Přesně tak."
Celé odpoledne se nechají Andrea, Tina a Elena obskakovat od Semira, Toma a Jana a večer se začnou chystat na večeři do jedné francouzské restaurace…………….
Večer……………….
TOM: " Asi tak za půl hodiny přijede Petra , bude hlídat děcka."
SEMIR: " No super tak to se můžeme zdržet hodně dlouho. Doufejme, že ty naše raubíře zvládne…."
TINA: " Petra?? Ta je jednička na hlídání dětí."
TOM: " Tak honem, honem, stůl máme zareservovaný na půl osmou a už bude skoro sedm." TINA: " Tome, neplaš, ještě máme času."
SEMIR: " My to chápeme, nemusíte se přeci pro nás zkrášlet jak nejlépe to půjde."
ANDREA: " No Semire…………."
SEMIR: " No já myslel, že jste tak krásné dámy, že se vůbec nemusíte malovat a krášlit."
TINA: " Třeba se nekrášlíme kvůli vám……."
TOM: " A kvůli komu??"
TINA: " Nooo……..To se teprve uvidí."
Zvoní mobil……….
TOM: " To bude Petra….. Já to zvednu………Tak copak Petro, kdepak jsi???"
PETRA: " Tome, já se vám moc, moc omlouvám, ale nemůžu přijet, stávkuje mi auto, je mi to moc líto."
TOM: " Vždyť to je samozřejmost, to vůbec nevadí."
PETRA: " No mě to nevadí, chtěli jste si povyrazit a já vám zkazila večer."
TOM: " Petro, za svoje auto nemůžeš, tak zítra za tebou přijedeme a já se Semirem a Janem se na to auto mrkneme."
PETRA: " No já ho dám do opravny….."
TOM: " já mám pocit, že vám tady někdo nedůvěřuje…… Ale jo já ti taky myslím, že opravna bude spolehlivější."
PETRA: " Tak se nezlobte, příště určitě dorazím, i kdybych měla přijít pěšky."
TOM: " To snad ne…….
PETRA: " Ale jo…..Tak se měj a pozdravuj všechny a hlavně děcka."
TOM: " Měj se… pa. Tak Petra nemůže přijet na hlídání dětí, protože jí stávkuje auto."
ELENA: " A co teď budeme dělat????"
SEMIR: " Co by jsme dělali??? Necháme to na jindy…."
JAN: " Jé a já se tak těšil."
ELENA: "Já taky."
TINA: " Všichni jsme se těšili, ale co se dá dělat. Přeci tu nenecháme děti samotné a nepůjdeme si někam trajdat."
SEMIR: " Vždyť to je jasný."
ANDREA: " Mám nápad!!!! Co kdybych tu s dětmi zůstala já a vy byste šli, ne??"
TOM: " Andy, to přeci nejde bez tebe nemůžeme jít."
ANDREA: " Ale proč ne??? Příště půjdeme všichni až bude hlídání, teď není, tak se obětuju….."
SEMIR: " No to je fakt hezky si t s dětma zlumpačíme a uděláme si hezký večer, ještě hezčí než budete mít vy v restauraci."
ANDREA: " Ale Semire, ty běž s nimi…."
SEMIR: " Ne, to v žádném případě….. Nenechám tě tu samotnou."
ANDREA: " Jen běž, prosím, užij si to i za mě, ano??"
SEMIR: " Nemůžu si užívat, když nebudeš se mnou."
TINA: " Ale fakt, Andy, opravdu se chceš pro nás obětovat???? My by jsme zůstali doma."
ELENA: " Jo, já už tam ani jít nechci."
ANDREA: " Ale chceš Elen, běžte, běžte a ty Semire běž taky, nebo mě naštveš a nebudu se s tebou bavit!!!"
SEMIR: " Ale Andreo já,………."
ANDREA: " A navíc až mrňata usnou, tak budu chvíli sama, konečně chvíli sama, budu si ještě víc užívat než vy…"
TOM: " Půjdem teda??? Když nás Andy tak přemlouvá???"
TINA: " Já nevím, opravdu ti to neva Andy??"
ANDREA: " Ne!!!! Já budu šťastná, že vypadnete…."
SEMIR: " Jen aby, třeba si sem chceš přitáhnout milence, nějak podezřele se těšíš…."
ANDREA: " Semire……..miláčku."
SEMIR: " Tak tedy půjdeme???"
ELENA: " Andy opatruj se, a kdyby něco tak volej, ju???"
ANDREA: " To víš, že jo. Tak pa, pa, pa, pa………."
JAN: " Pa."
ELENA: " Ahojky."
TINA: " Pa."
TOM: " Pa."
SEMIR: " Miláčku, já ti zavolám, ,ano??"
Tak jdou Semir, Tom, Jan, Tina a Elena na večeři……….
Andrea si hraje s dětmi, pak se navečeří, uloží je do postýlek a sama si zapne televizi a čte si knížku……… Ani netuší, že zanedlouho se jí stane něco, co by jí ani ve snu nenapadlo……
Do domu se vloupe Richard Köchner, dvojnásobný vrah, kterému Semir nechtěně zastřelil přítelkyni, pustil ho z vězení a teď se chce mstít. Byla skoro půlnoc a Andrea se chystala spát, vypnula televizi……………………
KÖCHNER: "Copak, copak??? Krasotinko, snad jsi se nelekla."
ANDREA: " Co tu chcete??!!!! Jak jste se sem dostal??! Vypadněte odsud!!!"
KÖCHNER: "Ale, ale, ale….. Jenom tiše, paní Gerkhanová. Mám nějaký nevyřízený účty s tvým manžílkem, takže ty mi s tím pěkně pomůžeš a bez keců. A jestli ne, tak si to všechno sečtu, ale na tobě. Uvidíme jestli Gerkhanovi na tobě záleží. Hmm…….."
ANDREA: " Nechte mě být!!!!!! Co chcete dělat???"
KÖCHNER: " Jenom abys byla pěkně ztichla a udělala co ti řeknu, jasný???!!! Pak se ti možná nic nestane….. Podotýkám možná…."
ANDREA: " Au, nechtě mě!!!!"
Köchner Andreu svázal, odtáhl do auta a odvezl jí na svou chalupu na samotě uprostřed lesů.
Mezitím se Semir, Tina, Tom, Elena a Jan vraceli domů z restaurace, zaparkovali před domem, šli k brance………………………
TOM: " Proboha, co to je???"
JAN: " Co se děje, Tome???"
TOM: " Semire, pojď sem, dělej."
SEMIR: " Pane bože, co to je za hnusárnu??! GERKHANE, JÁ NEZAPEMNĚL, kterej šmejd??? Proboha Andrea!!!! A děti!!!"
Všichni prohledali celý dům a Andrea nikde, jen děti, které o ničem nevěděli, nic je neprobudilo…….
SEMIR: " To snad není možný!!! Proč já vůl ji tu nechával, chtěl jsem tu s ní zůstat a nezůstal jsem, šel jsem si užívat….nestalo by se, kdybych nikam nešel."
TOM: " Semire, vždyť za to nemůžeš, Andrea nechtěla, aby si tu s ní být."
SEMIR: " Dej mi pokoj Tome!!!"
TINA: " Semire, ty za to nemůžeš!!!! To Andrea chtěla…."
SEMIR: " Nechcete mě všichni být!!!!!
Semir šel ven, koukal na posprejované dveře.
TOM: " Semire, musíme ihned jednat, ale nemáme se čeho chytit. Neznáš někoho, kdo by se ti chtěl pomstít???"
SEMIR: " Jsme policajti, Tome takových lidí je přeci hromady."
JAN: " Semire, honem pojď sem!!! Telefon, volá Andrea."
SEMIR: " Andreo???? Jsi v pořádku??? Jak ti je??? Kde jsi??? Andy …….miláčku."
ANDREA: " Semire, já nemůžu moc mluvit, mám strach, nevím co se mnou bude."
SEMIR: " Andreo všechno bude v pořádku, neboj, udělám všechno pro to, abych tě vysvobodil…. Kde jsi, kdo je ten šmejd, co tě unesl???"
ANDREA: " Já jsem …… né, au to bolí….."
SEMIR: " Nech ji na pokoji!!!! Ty parchante!!!!"
KÖCHNER: " Á Gerkhan se chová jako hrdina, co??? Že jsi se nechoval jako hrdina tenkrát, když jsi mi odpráskl Adinu!!!!"
SEMIR: " Köchnere!!! Já tušil, že jsi to ty!!!!! Tenkrát jsem měl odprásknout tebe!!!! Co chceš???? Všechno dostaneš, ale pusť Andreu.!!!"
KÖCHNER: " Chci tu tebe, chci vidět jak umíráš!!!!"
SEMIR: " Tak dobře, ale pustíš Andreu, jasný??? Köchnere, Köchnere!!! Zavěsil, šmejd jeden."
TOM: " Semire, o co jde??"
SEMIR: " To je na dlouhý vyprávění…. Jednou, je to dávno, jel Köchner se svojí přítelkyní Adinou ve loupačkách v domech boháčů, pak si dokonce troufli i na banku, tam ukradli 1 000 000 marek a Köchner zastřelil 2 lidi. Potom zdrhli za hranice asi na půl roku, jenže prachy jim došli, tak se jak blbci vrátili do Německa a dál vykrádali barák, jako kdyby se nechumelilo. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."
TOM: " Nefylozoluj, co bylo dál??"
SEMIR: " Chytli jsme je a při přestřelce to odskákala Adina Batrová…. Ode mě…. Ona za to nemohla, spíš vždycky jen přihlížela a navíc se Köchnera dost bála, takže radši vždycky udělala, co jí řekl. Měl to dostat ten bastard a ne chudák Adina. Jeho zabásli a koukám, že teď už zase běhá po svobodě, dostal 15 let, tak ho asi za dobrý chování pustili dřív, šmejd jeden."
TOM: " Neber vinu na sebe, stejně by tu Adinu taky zavřeli……"
SEMIR: " teď už by byla na svobodě a hlavně …. Byla by živá."
TOM: " To jí musel ten Köchner hodně milovat, když se za ní takhle mstí…."
SEMIR: " Ten jí miloval spíš jako věc, než jako ženu…. Musím tam ihned jet…. Musím svoji ženu zachránit……."
TOM: " Nešil, vždyť ani nevíš kam."
SEMIR: " To je fakt, tak zavolám zpátky."
Semir volá zpátky a domlouvá se k Köchnerem……………
Před chatou …………………. Když Semir dorazí na chalupu,kde se Köchner s Andreou ukrývá. Köchner vyjde ven s Andreou a u spánku j drží pistoli.
ANDREA: " Semire……!!!"
SEMIR: " Miláčku!!! Köchnere pusť ji!!!! Máš už mě tady, tak Andreu pusť"
KÖCHNER: " A co když nechci, třeba se mi víc zalíbila tvoje ženuška."
SEMIR: " Köchnere, když to teď vzdáš, tak to bude polehčující okolnosti."
KÖCHNER: "Mě už nějaká polehčující okolnosti nezajímaj!!! Toužím ti jenom způsobit takovou bolest, jako si způsobil ty mě. Takže se pěkně dívej"
SEMIR: " Neeee!!! Andreooooo!!!!!"
Köchner zmáčkl spoušť, ale nic se nestalo, protože mu Andrea tajně všechny náboje vyndala.
Semir se rozeběhl na Köchnera spoutat ho a mezitím přijela policie s Tomem, Janem a Tinou.
ANDREA: " Tak ti došli náboje chlapečku."
SEMIR: " Miláčku, že máš ještě sílu vtipkovat, já…….. kdyby se ti něco stalo, tak už bych nechtěl žít."ANDREA: " já to měla všechno promyšlené už když jsem ti volala."
SEMIR: " tak ty jsi moje malá hrdinka."
ANDREA: " Jenom malá???"
SEMIR: " Neeee, VELKIÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! Dej mi pusinku."
ANDREA: " Tady ji máš………. A honem za našim Mišulkou."
Dali si pusu. Köchnera odvezli policejní hlídky a půjde si odsedět dalších pár let. Semir, Andrea, Tom, Tina a Jan odjeli společně domů za dětma a Elenou.
Konec!!!
Autorka: Andrea