Leden 2008

Povídka č. 1: Nová posila Kobry 11

28. ledna 2008 v 17:07 | Tina |  Kniha povídek 1. díl
Představuji Vám tento první příběh a doufám, že se Vám bude líbit.
Nová posila Kobry 11


Semir a Tom mají problémy s drogovým gangem. Nemohou je chytit a rozprášit gang už 1 měsíc. Státní návladní jim chce vzít ten případ a dát protidrogové policii nebo kriminální policii. Semir a Tom to pořád vymlouvají státnímu návladnímu, aby jim ten případ nechal, protože mají dost důkazů. Po dlouhém dohadování šéfová se státním návladním rozhodli, že jim tem případ nechá, ale má ultimátum do 1 měsíce, aby rozprášily drogový gang. Šéfová měla radost, že do toho blázince má přijít nový kolega, který přijde z policejní školy. Když se dozvěděli Tom a Semir tak úplně zuřili a byly naštvaní na státního návladního. Šéfová se prý zkusí dohodnout s policejním prezidentem, jestli si toho nového kolegu mohou nechat až se vyřeší tento případ. Šéfová se dohodla s Tomem a se Semirem, že jim s tím případem pomůže kriminální policií. Ještě se musí domluvit s kapitánem od kriminální policie. Šéfka se dohodla s kapitánem kriminální policie, že bude spolupracovat na případu s dálniční policií.
Semir a Tom čekali na Tinu Berghammerovou a na Martina Fischera z kriminálnípolicie u státního návladního od dálniční policie. Tom a Semir se seznámili s Tinou a s Martinem a řekli jim o co jde v případu. Semir a Tom jdou po Josefu Nowakovi- hlavou gangu. Tinu a Martina napadlo, že by mohli kontaktovat svého informátora. Tom a Semir se divili - informátora????? Po chvíli řekl Semir: " To by bylo dobré a je váš informátor dobrý??" Tina odpoví: " Ano, pomáhal nám v mnoha případech a je velmi dobrý" dodal Martin. Šéfováříká: " Můžeme to zkusit."
Semir, Tom, Tina a Martin se sešli s informátorem a řekli mu o co jde. Informátor se ozval Tině a Martinovi a řekl jim, že ve 12 h půjde o další předání kokainu na opuštěném parkovišti na 130 km na A2. všichni 4 se tam sešli. Když gang zjistil, že je tam policie tak všichni nasedli do aut a rozjeli se na dálnici. Honička na dálnici skončila nehodou. Samozřejmě, že Semir a Tom mají rozbité služební auto. Auto s Josefem Nowakem si dál ujíždělo po dálnici. Policejní prezident neměl moc velkou radost, když se dozvěděl, že Josefa Nowaka nedostali za mříže.
Informátor se opět ozval Tině a Martinovi, že má další informace o schůzce o předání kokainu. Ve 12 h opuštěném baráku v průmyslové zóně za Kolínem. Semir a Tomvyrazili v novém služebním voze, které se málem rozpadalo a Tina s Martinem vestříbrném BMW. Všichni se ozbrojili a šli na věc. Polovinu gangu zatkla zásahová jednotka a vznikla přestřelka. Když se střelba uklidnila, tak se Semir a Tom objevili na mušce JosefaNowaka. Hned se Tina s Martinem objevili a zastřelili Josefa Nowaka v sebeobraně. Policie pozatíkala zbytek gangu. A poděkovali Tině a Martinovi, že jim pomohli vyřešit případ a dopadnout Josefa Nowaka.
Tina a Martinse loučily s kolegama na stanici, protože každý jde na jiné policejnípracoviště, protože se ruší tato služebna a bude ze služebny dopravní policie. Martin odchází na protidrogové a Tina ještě neví kam půjde. Když se tohle dozvěděli Semir a Tom, tak se chtěli na něco zeptat Tiny, když byla odnést papíry k případu. Když odcházela Tina pryč, zastavily jí venku před služebnou Semir, Tom, Bonrát a Hote. Bonrát aHote si vzali slovo a zeptali se Tiny jestli by nechtěla pracovat u dálniční policie, že mají volné místo. Tina odpoví: " Tuto nabídku jsem dostala i od vaší šéfové."
Tina nemohla říci ne, protože byla tajně zamilovaná do Toma. Tina nastoupila jako vrchní komisařka u dálniční policie.
Byla ráda, že nemusí nastupovat někam jinam. A byla ráda i proto, že byla po boku Toma Kranicha, líbil se jí. A Tina se Tomovi taky líbila, ale nevěděl jak ji pozvat na večeři nebo do kina. Nakonec se s tím svěřil Semirovi a ten mu poradil ať to na ní vybalí. Tak se Tiny nenápadně zeptal a ona samozřejmě přijala. Tak si byli vzájemně sympatičtí a začali pomalu spolu, krůček po krůčku chodit………
A pak přišel osudný den Toma Tiny!!!!!!!

NP - popis postav 2/2

28. ledna 2008 v 17:04 | Tina11 |  Postavy v povídkách
Elena Krügerová
Mladá a pohledná dívka a je dlouholetá kamarádka Tiny Berghammerové a Elena pochází z Milána.
 • · Elena se narodila v Miláně, kde spolu se svou kamarádkou Tinou chodili do školy. Po gymnáziu se jejich cesty rozešli a několik let se neviděli.
 • · Elena několik měsíců žila v Kolíně nad Rýnem, aniž by Tina o tom věděla. Každá bydlela na jiném břehu Rýna.
 • · Tina s Elenou se setkávají při jednom případu.
 • · Se svým manželem Janem se také seznámila při řešení jednoho případu.
 • · Mají spolu dvě dcerky - Šarlota a Barbara.

Jan Richter
Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. První polibek prý dostal, když kdysi hrál s kamarády "flašku". Jan je policistou tělem i duší - žádné pronásledování se mu nezdá příliš bláznivé, žádná akce dost rychlá a žádné prostředky k dopadení vrahů a vyděračů dost dobré. Má dost vysoko hladinu adrenalinu v krvi a je výborný řidič. Pracuje u kriminálky v Kolíně nad Rýnem.

 • · Narodil se v Hannoveru a studia policejní školy vystudoval v Kolíně nad Rýnem.
 • · Vypomáhal u dálniční policie, když byla Tina na mateřské dovolené.
 • · Pak Jan přesídlil na kriminálku do centra Kolína.
 • · Jan má mladší sestru Teresu.

Teresa Richterová
Nenápadná sestra Jana Richtera. Dlouho žila v zahraničí a po delší době se vrátila do Německa, pak se usídluje ve Vídni.

 • · Teresa je mladší sestra Jana, která po studiích pedagogické školy, byla dlouho v zahraničí, aby se přiučila jazykům.
 • · Na malou chvilku se vrací do Německa, kde se setkává s komisařem Chrisem Ritterem, se kterým odchází do Vídně, kde se věnuje své vystudované profesi - pracuje v mateřské školce.

Chris Ritter
Krátce střižený mladík je sportovní tip, poněvadž rád padá s padákem, prohání se v helikoptéře, rád běhá a především nemá strach, poněvadž se noří do hlubin vídeňských katakomb. V seriálu se občas objeví se svoji přítelkyní Teresou a pak zase spolu odjedou do Vídně, kde Chris pracuje u policie se čtyřnohým kamarádem - Rexem.
 • · Chris vypomáhal u dálniční policie.

Anna Engelhardtová
Šéfuje oddělení dálniční polici. Obléká se trochu jako muž a občas se tak musí chovat. Jenomže pod přísnou slupkou se skrývá skutečná žena. Je jí přes čtyřicet, je rázná a rozhodná. Má upřímný respekt i obdiv podřízených, je to přirozená autorita.
 • · Anna pochází z Berlína. Po policejní škole prošla různými odděleními policie. Když se dostala na pozici šéfové nějakého oddělení, vždy si získala respekt.
 • · Po přeložení do Kolína nad Rýnem k dálniční policii se zde usídlila do dnešních dní.

Dieter Bonrát
Uniformovaný policista, hubený čahoun, trochu popletený, trochu bojácný, trochu nesvůj. Svou nejistotu se občas snaží zastřít chlapáctvím a kolegové se pak začnou usmívat.
 • · Dieter je rodilý Kolíňan. Po policejní škole prošel různými oddělenými.
 • · Když přišel Dieter k dálniční policii, byl už rozvedený a žil se svým synem Jochenem.

Horst Herzberger
Uniformovaný policista, má plnovous, je při těle. Veselý chlapík, spokojený sám se sebou i se svou prací. Rád se dobře nají a střílí si z kolegy Bonráta, což Bonrát vcelku snáší, protože Hote je jeho nejlepší kamarád.
 • · Horst též je rodilý Kolíňan, který absolvoval policejní školu.

Kai-Uwe Schröder
Poprvé se objevil, když pomáhal Semirovi a Tomovi s jedním případem, kde hrál důležitého svědka a dokázal Semirovu a Tomovu nevinnu. Dále se pak vcelku pravidelně ukazuje v dalších epizodách, kde je pro Semira a Toma dobrým přítelem, kterého ale také musí tahat z problému, které si zavinil svými né vždy legálními kšeftíky.

Isolde Maria Schrankmannová
V Kobře 11 hraje nepříjemnou státní návladní, kterou nemá ráda celá dálniční policie a i jejich šéfová. Má nepříjemný pohled a tak dostala přezdívku "ježibaba" od Semira, Toma, Jan a Tiny. Umí moc dobře potopit nevinné lidi, které vlastně nic zlého nedělali a jdou sedět za mříže i když důkazy jsou proti nevinnému.

NP - popis postav 1/2

28. ledna 2008 v 17:03 | Tina11 |  Postavy v povídkách
Semir Gerkhan
Malý, hbitý muž, plný síly a odvahy, zarputilosti a smyslu pro spravedlnost. Neváhá okamžitě zakročit, nebojí se ani nejhorších situací. Rád se schází se sekretářkou Andreou.
 • · Semir Gerkhan se narodil v Turecku, kde vyrůstal a pak se rozhodl, že odejde do Německa, kde byl jednou na výletě a moc se mu líbilo. Rodiče byli proti tomu, aby je opustil tak daleko, ale když rodiče viděli, že v Kolíně šťastný a byly rádi, že ho tak daleko pustili
 • · V Kolíně nad Rýnem vystudoval policejní školu a po studiích byl krátce na jednom policejním oddělení, ze kterého přešel k dálniční policii, kde působí do dnešních dní.
 • · Semirovi rodiče žijí v Turecku, které pravidelně navštěvuje i svou mladší sestru Katrinu

Katrina Gerkhanová
Mladá pohledná dívka, která přichází z Turecka do Německa.

 • · Katrina je o 10 let mladší sestrou Semira Gerkhana. Celou dobu žila Katrina s rodiči v Turecku - umí době turecky a německy.
 • · V Turecku Katrina vystudovala střední školu okolo počítačů. Po škole zajela se Katrina podívat na svého bráchu do Kolína, kde už zůstala natrvalo.
 • · Katrina a Semir pravidelně navštěvují své rodiče v Turecku.

Hartmut Freund
Pracuje na technickém oddělení (KTU), a pomáhá Semirovi, Tomovi a Tině s technickými znalosti. Je to nenápadná bytost, ale někdy se umí projevit. Je to mladý a štíhlý hoch, kterého mají na KTU strašně moc rádi a váží si ho.

 • · Hartmut má své kořeny ve Skotsku.
 • · Hartmuta vždy bavilo technické věci - jak co funguje, chemické pokusy,…….
 • · Hartmut se dává dohromady se Semirovou sestrou Katrinou. Mají spolu dvě děti - Natálku a Felixe.

Andrea Schäferová
Sekretářka v centrále dálniční policie. Do akcí nevyjíždí, ale když na to přijde, dokáže koordinovat veškerou činnost a pracovat na třech úkolech současně. Pohledná, milá dívka pod třicet let, blondýnka.
 • · Andrea se narodila v Drážďanech, kde vystudovala gymnázium a po maturitě hledala práci, která by ji bavila. Dělala si hodně počítačových kurzů.
 • · Jednou zavítala do Kolína nad Rýnem, kde si přečetla inzerát na sekretářku k dálniční policii. Zkusila to a vyšlo to.
 • · Rodiče chtěli mít svou dceru pořád na očích, přestěhovali za ní do Kolína nad Rýnem.
 • · Andrea se Semirem seznámili tak, že se vzali a mají spolu dvě děti - Adelinu a Michala.

Tom Kranich
Přišel k dálniční policii o něco později než Gerkhan. Je dalším z řad Semirových parťáků. Pohledný mladý muž jak ze žurnálu, o hlavu vyšší než Semir, je vždy elegantní, ale když jde do akce, nezaváhá a dokáže projevit svou odvahu. Je statečný a má stejně vytříbený smysl pro spravedlnost jako Semir.

 • · Tom má za sebou policejní školu v Mnichově, kde se rozešel se svým kamarádem ze školní lavice a dětství Benem Jägerem.
 • · Tom chtěl změnit jiné vody u policie a tak využil jedné nabídky, že tedy odešel do Kolína nad Rýnem.
 • · Po tragické smrti své snoubenky chce Tom odejít od policie, ale jeho parťák Semir Gerkhan ho přemluvil, a udělal si větší dovolenou. Po této dovolené mu další případy přivedli ženu na celý život.

Ben Jäger
Mladý velmi pohledný muž, který miluje muziku. Když může tak si zahraje se svou kapelou.

 • · Ben je Tomův kamarád v Mnichova.
 • · Na pár let vztahy mezi Tomem a Benem utichly, protože Ben se svou kapelou byli na druhém konci světa.
 • · Ben se z tohoto výletu opět vrátil k policejní práci. A do Kolína jezdí za Tomem a Tinou, kde u nich přespává.

Tina Berghammerová
Pohledná mladá dívka, která pochází z Milána a v Německu. Je pro správnou spravedlnost jako Semir a Tom, do akcí jde s odvahou, ale někdy je opatrnější.
 • · Tina se narodila v italském městě Milano. Zde žije svou rodinou - otcem Petrem, matkou Rézi, která pochází z Bavorska, o 5 let starším bratrem Petrem, o 2,5 mladší sestrou Katrin, která krátce po maturitě umírá při nehodě v Německu, když jela za Tinou a je velmi krátce u dálniční policie a Petrou Clementovou, která je příbuznou rodiny.
 • · Tina vystudovala v Miláně gymnázium jako její bratr Petr, po maturitě šla na policejní školu, Petr zavítal na právnickou školu do Říma. Tina pracovala po škole u svého tatínka na jeho oddělení, kde byl šéfem oddělení. Ale po výměně šéfů a nepřetržitým hádkám, Tina se rozhodla jít do Německa na jednu kriminálku, kde dříve vypomáhala při jednom případu, kde už pracoval její Petr v advokátní kanceláři v Aachenu.
 • · Po stupně se do Německa přestěhovali i rodiče, Katrina zůstala u Petry, aby tam dokončila studium.
 • · Tina se dostává k dálniční policii po úspěšném vyřešení případu a ukončení její kriminálky. Semir pozoruje, jak to mezi Tinou a Tomem jiskří. Tom si zatím nechce připouštět žádnou ženu k tělu, ale u Tiny to bylo jiné. Dva roky se jejich vztah drží v tajnosti, až nakonec praskne, Tom s Tinou se berou, narodí se jim dva kluci - Martin a Péťa v odstupu 5 let.

Petr Berghammer
Mladý pohledný muž, který měl, vždy smyls pro spravedlnost v trestním oboru.

 • · Petr po skončení právnické školy v Římě, kde s jedním advokátem z Aachenu se dali dohromady, protože Petr u něj byl na praxi poslední rok. Spolu odešli do Aachenu, kde se usídlili na místním státním zastupitelství.
 • · Petr se seznamuje s mladou ženou Monikou Kleinovou, se kterou se o dva roky vzali.

Seznam postav v povídkách

27. ledna 2008 v 15:59 | Tina a Andrea |  Postavy v povídkách
Zde najde postavy, které se budou objevovat v mým povídkách. Některé postavy se nebudou pravidelně objevovat a jiné pravidelně, jako to znáte v seriálu AFC11

Tady jsou ty postavy:

Státní zástupkyně
 • Isolde Maria Schrankmannová
Šéfka dálniční policie
 • Anna Engelhardtová
Komisaři dálninčí policie
 • vrchní komisař Semir Gerkhan
 • vrchní komisař Tom Kranich
 • vrchní komisařka Tina Berghammerová Kranichová
 • vrchní komisař Jan Richter - nepravidelně se objevuje
 • vrchní komisař Chris Ritter - nepravidelně se objevuje
 • vrchní komisař Ben Jäger - Tomův kamarád ze školy a nepravidelně se objevuje

Sekretářka dálniční policie
 • Andrea Schäferová Gerkhanová
Ostatní postavy okolo dálniční policie:
 • Horst "Hotte" Herzberger
 • Dieter Bonrát
 • Hartmut Freund
 • Kai Schröder
Rodinní příslušníci

Rodina Gerkhanova
 • sestra Katrina Gerkhanová - provdala se za Hartmuta Freunda
Rodina Kranichova
 • tetička z Mnichova
 • otec Jan
 • sestra Jana
Rodina Berghammerova Ernestova
 • otec Petr a matka Rézi
 • děti - Tina, Petr - právník trestního práva a Katrin - zemřela při nehodě
 • Monika - manželka bratra Petra
 • tetička z Berlína - příbuzná z matčiny strany
 • Petra Clementová - příbuzná z otcovy strany a žije v Miláně
 • kamarádka Elke - matčina kamarádka z dětství a žije se svým synem v Bavorsku
 • kamarádka Elena Krügerová Richterová - Tinina kamarádka z dětství a provdala se za komisaře Jana Richtera
Ostatní postavy:
 • komisař Lorenzo Fabri a Rex - objevují se nepravidelně, když jede Tina služebně do Říma
 • státní zástupce Vincenzo Martinelli - dříve pracoval s Tinou a jejím otcem, když ještě byli na kriminálce v Miláně
 • soudce Angelo Rossetti - dříve pracoval s Tinou a jejím otcem, když ještě byli na kriminálce v Miláně

Uvítání

27. ledna 2008 v 14:17 | Tina a Andrea |  O majitelkách
Vítám Vás na novém blogu, který se bude věnovat Kobře 11. Zde najdete příběhy. Autorky těchto příběhů jsou Tina, Andrea a Elena. Budu sem dávat i obrázky a nějaké povídání o Kobře11. Snad se Vám teto blog bude líbit a doufáme, že ho budete často navštěvovat....... Vaše Kobřice Tina a Andrea :-)